Lahodná čokoláda alebo čerstvo našľahaná šľahačka?

Čokoládové fontány

Ak chystáte párty pre priateľov alebo ešte lepšie detskú oslavu, tak by na nej rozhodne nemala chýbať voňavá čokoláda z čokoládové fontány,ktorú si môžete pripraviť v prístroji, ktorý zaobstaráte do dvoch tisíc korún. Do čokoládové fontány môžete kúpiť niekoľko druhov náplní, ale najlepšie sú belgickej čokolády, ktoré sa vyznačujú svojou vôňou. Väčšinou čokoládové fontány znesú náplň okolo 1,2 litrov, a sú konštruované z nerezovej ocele a plastu. U čokoládové fontány nemusíte mať strach z toho, že by sa niekto o roztečenej čokoládu popálil. Čokoládové fontány pracujú vo vnútorných priestoroch, ktoré majú mať minimálne 22 ° C, a teplota čokolády v nich je udržovaná automaticky na hodnote 33 – 35 ° C. Ide teda o nižšiu teplotu ako je telesná teplota, takže sa na jazyku javí čokoláda ako vlažná alebo skôr studená.

Luxusne našľahaná šľahačka

Bombičky na šlahačku sú naplnené plynom N2O, teda v preklade oxidom dusným, ktorému sa tiež ľudovo hovorí rajský plyn, ktorý dokáže u smotany niekoľkokrát znásobiť jej objem a vyšľahá ju na šľahačku. Bombičky na šlahačku môžeme voľne kupovať v potravinách, kde ich nájdeme väčšinou pod označením E942. Môžeme kúpiť bombičky na šlahačku,ktoré sú jednorazové, alebo tiež znovu naplniteľné. Pocit z čerstvo pripravenej domácej šľahačky je nepomerne lepší, ako keď si kúpite už hotovú šľahačku.

Ak je niekto skúsenejším kuchtíkom, ktorý dokáže pripraviť lahodný zákusok, na ktorý nanesie svoju čerstvo ušľahanú šľahačku a tečúcu čokoládu z čokoládovej fontány, tak dokáže veľmi dobre pohostiť svoju návštevu alebo uspokojiť svoj vlastný maškrtný jazýček.