Čašnícky otvárač, spoľahlivá pomôcka

Práca čašníka je naozaj náročná. Vybavuje záležitosti medzi zákazníkom a kuchyňou a kedykoľvek na nejaké strane vznikne problém, odnesie to ako prvý. Títo ľudia majú silné nervy a zdvorilé vystupovanie si drží vo všetkých situáciách. Okrem toho, že vybavujú objednávky a prinášajú jedlo a pitie, tak aj zákazníkom pri stole nalievajú víno a šampanské. Každý z čašníkov by sa rád vyhol tej trápnej situácii, keď svojím príchodom preruší vážnu konverzáciu medzi napríklad nejakým párom a potom ešte zevluje pri stole, pretože mu nejde otvoriť fľašu. Naozaj nikomu takéto situácie nie sú príjemné. Pre elimináciu týchto prípadov stačí jedna drobná úpravička v organizácii. To chce čašnícky otvárač.

Malý, zlepšujúci experiment

Vedenie reštaurácie, prosíme Vás o obstaranie čo najkvalitnejších otváračov na víno. Neprerobíte na tom. Otvárače stoja maximálne niečo okolo dvoch stoviek. Možno to znie ako zanedbateľná maličkosť, ale často sa stáva, že čašník pátra po vreckách zástery a nemôže ho nájsť. Alebo ho vytiahne a potom zistí, že mu ho niekto predtým nejako poškodil. Po niekoľkonásobnej hodinovej smene sú tieto problémky naozaj poslednou kvapkou. A zákazníci možno povedia, že sa nič nedeje a usmejú sa, ale istý názor si predsa urobia.

Dohliadnite prosím, aby sa vo vrecku zástery každého čašníka nachádzal časnícky otvárač.Aby si ich navzájom neprehadzovali. A ak prídu s tým, že sa zničil, majte zásobu a buďte pripravení ho okamžite nahradiť novým. Každý časnícky otvárač bude majetkom reštaurácie a zamestnancom nebude povolené si ich požičiavať domov alebo je nahrádzať vlastnými. Budú hlásiť ich stratu či poškodenie. Možno sa to zdá trochu pritiahnuté za vlasy, ale za skúšku nič nedáte.

Touto malou fintou môžete zachrániť nervy vašich zamestnancov a zvýšiť spokojnosť zákazníkov. Práca v reštaurácii pobeží bez zadrhnutí ako po masle.

Link – čašnícky otvárač